fbpx

Ciastka z ziaren (bez mąki, cukru i mleka)

autor Kasia | BezBez
0 komentarz
Ciastko z ziaren bez mąki

Będąc na specjalnej diecie trzeba czasem poplanować, żeby nie dać się zaskoczyć.

Niedziela to dzień, kiedy najczęściej obmyślam strategię jedzeniową na kolejny tydzień. Szykuje sobie wtedy kilka podstawowych dań, z których będę mogła wykombinować różne posiłki do zapakowania w pudełko do pracy. Takie przygotowanie kilku składników do lunchboxa pozwala mi zaoszczędzić w tygodniu trochę czasu, który mogę wykorzystać na coś innego niż siedzenie w kuchni. Lubię gotować, ale zmęczenie i presja czasu w tygodniu nieźle czasem dają o sobie znać. Wtedy liczy się każda zaoszczędzona chwila na załatwianie pilnych spraw, treningi i jakieś przyjemności.

Dlatego w niedzielę często przygotowuję także słodkie, zdrowe przekąski, które mogą poleżeć 5 następnych, pracowitych dni w lodówce lub kuchennej szafce i być zawsze pod ręką, gdy są potrzebne.

Zazwyczaj robię jakieś zdrowe cicho, chlebek bananowy, fit batony, kulki mocy albo jakieś sycące ciastka. Ciastka z ziaren z żurawiną świetnie sprawdzają się w tej roli. Nadają się na deser, po treningu albo na szybą awaryjną przegryzkę, gdy nie ma czasu na porządny posiłek. Moje ciastka z ziaren z powodzeniem mogą być właśnie taką zdrową przekąską do pracy, szkoły, na wycieczkę lub przed treningiem. Zastąpią kupne batony i słodycze pełne białego cukru i niezdrowych tłuszczy. Może i wam umilą nadchodzący, pracowity tydzień?

Skorzystałaś/ skorzystałeś z przepisu?
Daj znać jak Ci poszło i oznacz mnie na Instagramie @bezbezpl

 

zajrzyj również tutaj

Zostaw komentarz

Zostawiając komentarz na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych w nim danych osobowych i publikację jego treści (twój adres e-mail nie zostanie opublikowany). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

COPYRIGHT © 2023 BEZBEZ STUDIO Katarzyna Wojnowska, Wszelkie prawa zastrzeżone